KV MSBMK 6.9.2020 Brno

Tak jsme se po roce opět sešli na klubové výstavě v Brně. Konkurence byla obrovská (spousta krásných buldočků). Počasí nám celkem přálo (předpověď byla daleko horší). Paní rozhodčí byla přísná, ale spravedlivá. Buldočkům rozumí jako málokdo. Vyrazila jsem s manželem, Marťou a třemi buldočky. Torinek je už ostřílený výstavní pes, ale výstavy stále nemá rád (ano, přesněji řečeno je nenávidí). Šalinka - absolutní výstavní amatér - 1. výstava a ještě k tomu povaha dračice, která chvilku nevydrží v klidu. A Rubio - náš nový pejsek (a to doslova - u nás doma se sotva ohřál a rozkoukal), který na tom byl s výstavama stejně jako Šalinka - prostě jel poprvé.
Takže když jsem si vyložila karty na stůl - jeli jsme se prostě ukázat. Rubik potřeboval výstavu k uchovnění, Šali se jela podívat do světa a Torinek - ten jel s náma, aby zase celý den neprospal se Sofi na gauči. A taky nesmím zapomenout na dcerku Torinka - Elišku (Ella Kavayor). Tu jsem měla za úkol "co nejlépe vystavit", aby mohla být zbonitována.

Člověk když moc neočekává, bývá mile překvapen. Kromě perfektně připravené výstavy,spousty přátel,spousty pěkných buldočků, pěkného prostředí, skvělého občerstvení, nás čekalo i krásné ohodnocení našich psů.
Nejprve se předvedl (ještě trošku nejistě a váhavě) Rubik (Xerxes Slavic storm). Na první předvedení s novou majitelkou opravdu nemám co vytknout a byla jsem moc ráda za známku Výborný v plně obsazené třídě mladých.


 
Rubio - Xerxes Slavic storm Výborný

Předvedení Rubika jsem měla za sebou, známka super, posudek perfektní, bez jediné výtky. Tak jsem si stihla nachystat Torinka a už jsem byla zase v kruhu. Torinek překvapil, zpočátku nahodil svůj obvyklý znechucený a umírající výraz, ale hned vedle nás stála "teta" Hela, tak se mu po chvilce očička rozzářila. Na stole stál jako přikovaný a v kruhu jsem ho nepoznávala. Předvedl se opravdu pěkně a za to si vybojoval 1. místo!! To jsem opravdu nečekala. Vyhrát na klubové výstavě třídu otevřenou, v takové konkurenci, z toho se budu těšit ještě opravdu dlouho!!Torinek (Thorwald Slavic storm) Výborný 1, CAC


Třetí šla na řadu naše Šalinka do třídy dorostu. U ní jsem se modlila, ať v legraci neukousne paní rozhodčí nos, nebo ať nechce ulovit konkurenci. Toho, co všechno mohla Šali vyvést, je opravdu hodně!! Ale Šalinka mě mile překvapila a chovala se jak to jen její věk a temperament dovolil a vybojovala si krásné 2. místo. Fenečce, která nás porazila, jsme odpustili :-) , vždyť je to Bysanta od paní Mlčochové, dcerka našeho Torinka. Takže vítězství zůstalo v rodině!divoženka Šalinka(Charlota star Lady Alison) Velmi nadějná 2
Naposledy jsem nastoupila do kruhu s Eliškou (Ella Kavayor). Přiznám se, že už jsem hlady neviděla, byla vyčerpaná a promrzlá. A Eliška mě viděla po delší době a na výstavě asi 5 minut před nástupem do kruhu. Ale nevzdaly jsme to a vybojovaly jsme spolu v mezitřídě obsazené 16 fenkama krásné 2. místo!! Hodnocení Výborná 2, Res. CAC majitelku Katku Štýberovou určitě těší. Vynahradilo jí to neúčast na výstavě. Starala se totiž doma o 8 čerstvě narozených štěňátek (otcem je náš Torinek).Eliška (Ella Kavayor) Výborná 2, Res. CAC
10.3.2019 - Chovný pes

Náš Torinek už má splněny všechny podmínky chovnosti. Je to pěkný mladý pejsek střední velikosti, klidné povahy a s výborným zdravím.

Thorwald Slavic storm

 12.2.2018

Do naší smečky poprvé přišel pejsek fr. buldoček. Jmenuje se Torinek (Thorwald Slavic storm).

Pochází od špičkového chovatele ze Slovenska a už od první vteřiny, kdy jsem toho černého prcka zahlédla, bylo rozhodnuto. Ta malá ušatá bleška, která si vesele hopskala okolo nás, mě naprosto uchvátila.
Do naší smečky zapadl okamžitě, jedinkrát nezaplakal, přitulil se k Terince a byl její! Maxíka zpracoval jedna-dvě a na Sofinčinu přízeň si chvíli počkal.A čekání se vyplatilo!


28.5. Úspěšná bonitace

28.5. prošla bonitací naše nová fenčka Sofinka.

Tím už splnila veškeré podmínky nutné k uchovnění.
Momentálně vybíráme krycího pejska, abychom mohli plánovat štěňátka. Předběžný termín máme na podzim 2016.


7.5. 2016 KVP Hlučín

Letošní výstava byla opět moc pěkná. Sluníčko svítilo, občerstvení bylo skvělé.

Naši CHS zastupoval pejsek Dagas Lady Alison (Dadíšek) a po dlouhé době jsme ukázali i jeho mamču Klárku (Clarissa Pomáda).
Dagíšek si odnesl oceněnní Výborný 1, Vítěz třídy a ukázal, že už se umí krásně předvést. To jediné mu totiž chybělo k dobrému umístění.
Klárka je už samozřejmě fenečka po štěňátkách a nějaký ten roček už má, ale díky kamarádce Markétce se předvedla moc pěkně a paní rozhodčí ji velmi chválila.


Klárka v obležení :-)