5.4.2022

Bohužel tato zpráva je velice smutná.
Rozloučili jsme se s naší milovanou Terinkou (Ester Hawortia). Byla naší první buldočkou a díky její laskavé povaze jsme si toto plemeno tak oblíbili. Pomáhala nám s výchovou každého pejska, který k námpřišel. Byla jim vzorem pro svou přátelskou a klidnou povahu a bude nám všem velice chybět. Dožila se krásného věku ve zdraví. A to nás hřeje u srdce. Sbohem Terinko!!!
Terezka

 

 

4.4.2021 Štěňátka po Rubikovi
Tak náš Rubio už se stal také taťkou!! Mám velkou radost, maminka i štěňátka jsou v pořádku. A to je vždycky to nejdůležitější. Jedná se o velmi početný vrh, ani nemůžu uvěřit, jak to tak kraťoučká fenečka mohla odnosit.
Více zatím nebudu prozrazovat. Až štěňátka trošku povyrostou, zveřejním fotečky a odkaz na paní chovatelku. Zatím jim dopřejeme klid.KV MSBMK 6.9.2020 Brno

Tak jsme se po roce opět sešli na klubové výstavě v Brně. Konkurence byla obrovská (spousta krásných buldočků). Počasí nám celkem přálo (předpověď byla daleko horší). Paní rozhodčí byla přísná, ale spravedlivá. Buldočkům rozumí jako málokdo. Vyrazila jsem s manželem, Marťou a třemi buldočky. Torinek je už ostřílený výstavní pes, ale výstavy stále nemá rád (ano, přesněji řečeno je nenávidí). Šalinka - absolutní výstavní amatér - 1. výstava a ještě k tomu povaha dračice, která chvilku nevydrží v klidu. A Rubio - náš nový pejsek (a to doslova - u nás doma se sotva ohřál a rozkoukal), který na tom byl s výstavama stejně jako Šalinka - prostě jel poprvé.
Takže když jsem si vyložila karty na stůl - jeli jsme se prostě ukázat. Rubik potřeboval výstavu k uchovnění, Šali se jela podívat do světa a Torinek - ten jel s náma, aby zase celý den neprospal se Sofi na gauči. A taky nesmím zapomenout na dcerku Torinka - Elišku (Ella Kavayor). Tu jsem měla za úkol "co nejlépe vystavit", aby mohla být zbonitována.

Člověk když moc neočekává, bývá mile překvapen. Kromě perfektně připravené výstavy,spousty přátel,spousty pěkných buldočků, pěkného prostředí, skvělého občerstvení, nás čekalo i krásné ohodnocení našich psů.
Nejprve se předvedl (ještě trošku nejistě a váhavě) Rubik (Xerxes Slavic storm). Na první předvedení s novou majitelkou opravdu nemám co vytknout a byla jsem moc ráda za známku Výborný v plně obsazené třídě mladých.


 
Rubio - Xerxes Slavic storm Výborný

Předvedení Rubika jsem měla za sebou, známka super, posudek perfektní, bez jediné výtky. Tak jsem si stihla nachystat Torinka a už jsem byla zase v kruhu. Torinek překvapil, zpočátku nahodil svůj obvyklý znechucený a umírající výraz, ale hned vedle nás stála "teta" Hela, tak se mu po chvilce očička rozzářila. Na stole stál jako přikovaný a v kruhu jsem ho nepoznávala. Předvedl se opravdu pěkně a za to si vybojoval 1. místo!! To jsem opravdu nečekala. Vyhrát na klubové výstavě třídu otevřenou, v takové konkurenci, z toho se budu těšit ještě opravdu dlouho!!Torinek (Thorwald Slavic storm) Výborný 1, CAC


Třetí šla na řadu naše Šalinka do třídy dorostu. U ní jsem se modlila, ať v legraci neukousne paní rozhodčí nos, nebo ať nechce ulovit konkurenci. Toho, co všechno mohla Šali vyvést, je opravdu hodně!! Ale Šalinka mě mile překvapila a chovala se jak to jen její věk a temperament dovolil a vybojovala si krásné 2. místo. Fenečce, která nás porazila, jsme odpustili :-) , vždyť je to Bysanta od paní Mlčochové, dcerka našeho Torinka. Takže vítězství zůstalo v rodině!divoženka Šalinka(Charlota star Lady Alison) Velmi nadějná 2
Naposledy jsem nastoupila do kruhu s Eliškou (Ella Kavayor). Přiznám se, že už jsem hlady neviděla, byla vyčerpaná a promrzlá. A Eliška mě viděla po delší době a na výstavě asi 5 minut před nástupem do kruhu. Ale nevzdaly jsme to a vybojovaly jsme spolu v mezitřídě obsazené 16 fenkama krásné 2. místo!! Hodnocení Výborná 2, Res. CAC majitelku Katku Štýberovou určitě těší. Vynahradilo jí to neúčast na výstavě. Starala se totiž doma o 8 čerstvě narozených štěňátek (otcem je náš Torinek).Eliška (Ella Kavayor) Výborná 2, Res. CAC